Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Thor Cup XII.
THOR CUP XII.
Azaz, a hagyományos év végi Thor kupa, ahol kiderül, kik a Thor legfittebjei!
Egyéni háziverseny
2024.12.07. szombat
Helyszín: Thor Gym Újbuda – 1116. Budapest, Nándorfejérvári út 40./A
Immáron tizenkettedik alkalommal csaphatnak össze a kompetitív hölgyek és urak a Thor Legfittebbembere címért.
Mi is a Thor kupa?
Idén is, ahogy a hagyomány és a tudomány diktálja, a kondicionális képességek mentén, Erő és állóképesség, mérjük a versenyzők képességeit.
A feladatokat a Thor Gym edzői gárdája, Becher Kristof szakmai vezetőnk irányításával dolgozta ki.
1.Strength
Time cap 10 min
Deadlift 3RM
Benchpress 3RM
2.
Time cap 6 min
3 Rounds of
Airbike 15 cal
1 Hand Clean STOH 5-5
W @12 kg, M @ 20 kg
3.
Time cap 15 min
Buy in 40 Wall Ball W @ 6kg, M @ 9kg
C2 row
W: 75 cal
M: 100 cal
Az első feladatban a versenyző három ismétléses maximumot keres rudas felhúzásból és fekvenyomásból.
A versenyző a platformon kezd, kezében nincs semmi. Minden platformhoz tartozik egy állvány (mely magasságát a versenyző előzetesen beállíthatja) rúddal és tárcsákkal. A versenyszám megkezdése előtt a tárcsák a platform előtt vannak, ezekhez a versenyző nem nyúlhat hozzá.
A bíró jelzésére a versenyző elkezdheti fellapozni a tárcsákat a rúdra, s belekezdhet a versenyszámba. A versenyzőnek 10 perc áll rendelkezésére, mely idő alatt tetszőleges számban és sorrendben kísérelheti meg a gyakorlatok végrehajtását.
A feladathoz használható „extra” eszközök: csuklószorító- vagy bandázs, térdgumi és erőemelő öv. Nem használható könyökgumi, gurtni, valamint speciális erőemelő ruházat.
Felhasználható tárcsák méretei: 1,25kg; 2,5kg; 5kg; 10kg; 20kg. Utóbbiból tetszőleges számú használható a gyakorlatok során. Figyelem! A rudakra szabvány bumper tárcsákból 200kg fér fel. Amennyiben a versenyző ennél nagyobb súlyt óhajt, előzetesen jelezze a bíró felé!
Fekvenyomásnál használható segítő (spotter) a biztonságos végrehajtás céljából, azonban ő a feladat során nem beszélhet, és a megkezdett gyakorlatba nem nyúlhat bele, lapozásban nem segíthet. Ha ezt mégis megteszi, azzal az adott gyakorlat érvénytelenné válik. Felhúzásnál nem használható segítő.
A helyezések kiosztása IPF pontozás alapján történik.
Felhúzás menete és sztenderdjei:
A gyakorlat során a versenyző a nézőtér felé néz, a lába előtt vízszintesen fekvő rudat tetszőlegesen megfogja, majd megemeli, míg függőlegesen nem áll. A felhúzás végpozíciójában a térdeknek és a csípőnek nyújtva kell lenniük, a vállak hátra vannak húzva, a felsőtest pedig minimum függőleges pozícióban van. A versenyző a végpozíciót egy másodpercig kitartja, utána leereszti a rudat, majd a folyamatot még kétszer megismétli.
A mozdulat során nem elfogadott a „touch and go” technika, tehát minimum egy másodpercig a talajon kell lennie a rúdnak a következő ismétlés megkezdése előtt.
A rudat minden esetben a talajig kell kísérni, azaz nem engedhető el a gyakorlat során!
Amennyiben egy ismétlés bármilyen okból érvénytelen, azt a bírónak kötelessége jelezni, ebben az esetben a megkezdett kísérlet folytatható mindaddig, míg a harmadik szabályos ismétlés is elfogadásra kerül.
Érvénytelen felhúzás okai:
- Abban az esetben, ha nem sikerül álló helyzetbe jutni úgy, hogy a térdek és a csípő nyújtott pozícióban legyenek, vagy a vállak túlzottan előre esnek.
- A versenyző három ismétlésnél kevesebbet hajt végre.
- A rúd bármilyen lefelé irányuló mozgása esetén, mielőtt az elérné a végpozíciót.
- A rúd megtámasztása combbal. Amennyiben a rúd lassan felaraszol a combon, de a comb nem támasztja azt, az nem ok az érvénytelenítésre.
- A versenyző a mozdulat során hátra- vagy előrelép, vagy a lábfej oldalirányban elmozog.
- A versenyző a gyakorlat során elengedi, ledobja vagy pattintja a rudat.
Fekvenyomás menete és sztenderdjei:
A gyakorlat során a versenyző padon fekszik, mely felületét a gyakorlat során fejének, vállának, és fenekének végig érintenie kell. A talpaknak egész felületükön a platformon kell lenniük, a hüvelykujjnak pedig át kell fognia a rudat.
A bírói jelzést követően a versenyző leengedi a rudat a mellkasra, vagy a hasi felületre, egy pillanatnyi állítást követően pedig visszajuttatja tőle kartávolságba egészen addig, míg a könyök ízület már nyújtott pozícióba kerül. A gyakorlat során három ismétlést kell végrehajtani a mozgássztenderdeket betartva.
A spotter a rúd kiemelésében segíthet, viszont a versenyzőnek nyújtott könyökkel kell elkezdenie a gyakorlatot, úgy hogy a segítő már nem ér hozzá a rúdhoz. A rúd visszatételében is segíthet, viszont csak akkor lesz érvényes az adott ismétlés, ha a versenyző kinyomta a rudat és elérte a nyújtott könyök pozíciót, a lock outot anélkül, hogy a spotter hozzáért volna előtte.
Amennyiben egy ismétlés bármilyen okból érvénytelen, azt a bírónak kötelessége jelezni, ebben az esetben a megkezdett kísérlet folytatható mindaddig, míg a harmadik szabályos ismétlés is elfogadásra kerül.
Érvénytelen gyakorlat okai:
- Abban az esetben, ha nem sikerül a rudat kinyomni úgy, hogy a könyökök nyújtott pozícióban legyenek.
- A versenyző három ismétlésnél kevesebbet hajt végre.
- A versenyző a bírói jelzés előtt kezdi el a gyakorlatot.
- A versenyző a gyakorlat során megemeli a vállát, fejét vagy fenekét a padról; elmozgatja a kezeit oldalirányban a rúdon; vagy mozgatja a lábát a talajon.
- A rúd nem érinti meg a test felületét az alsó pozícióban.
- A mozdulat alsó pontján történő dupla indítás, vagy pozitív szakaszában bekövetkező lefelé irányuló mozgás esetén.
- A versenyző segédje (spotter) hangosan beszél a versenyzőhöz, vagy belenyúl a gyakorlatba.
2. Feladat:
Time cap Man 6 min
Time cap Women 8 min
3 Rounds of
Airbike 15 cal
1 Hand Clean STOH 5-5 W @12 kg, M @ 20 kg
Air Bike sztenderdek:
A versenyző a gépen ül a feladat megkezdése előtt. Lábai a kilépőkön vannak, kézzel nem érintheti a kormányt. A kijelzőjét a bíró állítja be előzetesen, ahhoz a versenyző nem nyúlhat. Az ülés magasságát és távolságát minden versenyző előzetesen beállíthatja. A versenyző kizárólag bírói jelzésre kezdheti el tekerni a pedált a feladat megkezdésekor, és szállhat le az eszközről az adott CAL elvégzése után. Elkerülve ezzel az idő előtti rajtolást és eszközről való korai leszállást.
1 Hand Clean STOH sztenderdek:
A versenyző az első ismétlést a földről indítja, rack pozícióba juttatja a girját.
A felkar leszorul a bordához, kézfejek a váll vonalán belül vannak. Minden clean után ebbe a pozícióba kell érkezni, viszont lehet akár már dip pozicióba kerülni a clean során és onnan folytatni a következő ismétlést.
Innen bármilyen technikával (Press, Push Press, Jerk) váll fölé, függőleges helyzetbe juttatja a felkart. Végpozícióban a könyök, térd, csípő nyújtott helyzetbe kerül, a kar függőleges. Ha a girja fej fölé juttatása mobilitási okokból kifolyólag nem tud teljesülni a fent leírtak alapján, akkor a versenyzőnek a feladatsor megkezdése előtt jeleznie kell ezt a bírónak.
A lábujjhegyre állás megengedett, ellenben az ugrással.
Minden fej fölé juttatás előtt el kell végezni egy cleant, azaz felvételt. Köténypassz technikával az eszköznek a lábak közé kell érkeznie, tehát a test vonala mögé, majd onnan történik az újabb felvétel.
Visszafelé nem kell érintenie a rack pozíciót.
Az utolsó ismétlés után a belleket ledobni tilos.
Ha ez mégis megtörténne, akkor az utolsó ismétlés érvénytelen.
Érvénytelen gyakorlat okai:
- Amennyiben nem juttatja rack pozícióba az eszközt az ismétlések között
- Amennyiben felugrik a sportoló
- Amennyiben eldobja az eszközt
- Amennyiben vállra fektetni a versenyző a girját és onnan indítja fej fölé
- Amennyiben a fej fölötti pozícióban nincsen nyújtva a térd, csípő és könyök
A versenyszámban az elért időeredmények alapján állítunk sorrendet.
3. feladat
Time cap 15 min
Buy in 40 Wall Ball W @ 6kg, M @ 9kg
C2 row
W: 75 cal
M: 100 cal
Wall ball sztenderdek:
A wall ball felvétele után a versenyző egy guggolást hajt végre, melynek során a csípő térd alá süllyed az alsó pozícióban. Felső pozícióban térd, csípő nyújtott helyzetbe kerül, a labdát pedig feldobja az előre meghatározott magasság felé, majd lefelé elkapja azt. Hölgyek esetében elég a palánkot eltalálni, míg férfiak esetében a kijelölt vonal felett kell eltalálni a palánkot. A női versenyzők 6 kilós wall ballt, míg a férfiak 9 kilós labdát használnak. A dobás során a talp elemelkedhet a talajtól, tehát a felugrás megengedett. Az ismétlés érvénytelen, amennyiben a dobást nem egy guggolás előzi meg, az alsó pozícióban a csípő nem süllyed térd alá, a dobás nem kerül a kívánt magasságba, a labda nem éri a palánkot, vagy a labda a földre esik a feldobás után.
Evezőgép sztenderdek:
A versenyző a evezőgépbe beszállva, a lábrögzítő pántot behúzva kezdheti meg az evezést, melyen a damper szabadon állítható. A bíró figyeli a monitort, és a kiírt CAL leteltével jelez a versenyzőnek. A kijelző nulláról fog indulni. Az evezőkar az adott kalória teljesítése előtt nem tehető vissza. Az evezőkart nem szabad elengedni az utolsó húzás után, hanem a rendeltetésszerű helyére szükséges visszatenni. Ennek elmulasztása, azaz a kar kontrollálatlan elengedése időbeli büntetést von maga után.
A versenyszámban az elért időeredmények alapján állítunk sorrendet.
Döntő:
Time Cap 12 min
10 KB double rack squat M: 24/ W: 12 kg
1 kör KB double rack walk M: 24/ W: 12 kg
50 DB snatch M: 25/W: 15 kg
8 KB double rack squat M: 28/ W: 16 kg
1 kör KB double rack walk M: 28/ W:16 kg
M: 2000/ W: 1500 m Bike
6 KB double rack squat M: 32/ W: 20 kg
1 kör KB double rack walk M: 32/ W:20 kg
Duplabelles guggolás sztenderdek:
A versenyzők dupla clean technikával felveszik rack pozícióba a kettlebelleket. Ebben a pozícióban a felkar leszorul a bordákhoz, kézfejek a váll vonalán belül, térd csípő nyújtott helyzetben. Ezt a mozdulatsort mindig csak egyszer végzik el a versenyzők, mielőtt elkezdenék a guggolásokat.
A kettlebellek felvétele után a versenyző guggolásokat hajt végre, melynek során a csípő a térd alá süllyed az alsó pozícióban, felső pozícióban pedig a térd és a csípő nyújtott helyzetbe kerül.
Az első körben a férfiak 24 kilós a nők 12 kilós kettlebellekkel dolgoznak és 10 ismétlést hajtanak végre. Ennek végrehajtása után indulhat a séta.
A második körben a férfiak 28 kilós a nők 16 kilós kettlebellekkel dolgoznak és 8 ismétlést hajtanak végre. Ennek végrehajtása után indulhat a séta.
A harmadik körben a férfiak 32 kilós a nők 20 kilós kettlebellekkel dolgoznak és 6 ismétlést hajtanak végre. Ennek végrehajtása után indulhat a séta.
A gyakorlat érvénytelen, amennyiben a guggolás mélysége nem megfelelő, felső pozícióban a térd és a csípő nincs nyújtott helyzetben, a kettlebellek nem rack pozícióban vannak (pl.: vállon felfektetve), ellépés történik a guggolás során. Valamint ha a bellek menet közben leesnek a földre vagy nem kontrolláltan történik a lerakásuk.
Dupla rack séta sztenderdek:
A versenyzők dupla clean technikával felveszik rack pozícióba a kettlebelleket. Ebben a pozícióban a felkar leszorul a bordákhoz, kézfejek a váll vonalán belül, térd csípő nyújtott helyzetben.
Az érvényes guggolás után egyből megkezdegető a séta, amennyiben a bíró megadta az erre vonatkozó jelzést.
Amennyiben a versenyző a guggolások befejezése után rögtön megkezdi a sétát, a dupla cleannel történő felvétel nem szükséges.
A séta során a kijelölt fordulópont érintésével a kiindulási területre kell visszatérni a kettlebellek letétele nélkül. Amennyiben a kettlebell letételre kerül, ott meg kell állni, és egy újabb felvétel után a megállás helyéről kell folytatni a gyakorlatot.
Amennyiben a kettlebellek nem a sztenderdeknek megfelelő pozícióban van (pl.: vállon felfektetve, test mellett lógatva) a bíró megállítja a versenyzőt, és csak a pozíció javítása után engedi tovább.
Az első körben a férfiak 24 kilós a nők 12 kilós kettlebellekkel dolgoznak.
A második körben a férfiak 28 kilós a nők 16 kilós kettlebellekkel dolgoznak.
A harmadik körben a férfiak 32 kilós a nők 20 kilós kettlebellekkel dolgoznak.
Ez egyben a befutó is. A kiindulási pontba visszaérve kerül felírásra az idő.
Kézisúlyzós szakítás sztenderdek:
A versenyző az ismétléseket hang pozícióból indítja, majd fej fölé juttatja a kézisúlyzót. Ha bármilyen mobilitási probléma ezt gátolná, akkor a bíráknak a feladatsor megkezdése előtt ezt jelezni kell.
Hang pozícióban a kézisúlyzó a térd vonala alá süllyed. Felső pozícióban teljes lockout (térd, csípő, könyök nyújtott helyzetben, a kar függőleges) és pillanatnyi megállítás szükséges. Ha a pillanatnyi megállítás nem érvényesül, akkor az adott ismétlés szabálytalannak minősül. A kézcsere bármely pozícióban megengedett. A súlyzót ledobni tilos.
A fej fölötti pozícióból tetszőleges technikával hozható vissza hang pozícióba. A férfiak 25 kilós a nők 15 kilós kézisúlyzóval hajtanak végre 50 ismétlést, melyet tetszőlegesen osztanak fel az oldalak között, valamint szabadon megtörhetik.
A gyakorlat érvénytelen, ha a hang pozícióban nem megy a térd vonala alá a súlyzó, ha a felső pozícióban nincs meg a térd, csípő és könyöknyújtás, valamint ha a súlyzó a gyakorlat bármelyik fázisában ledobásra kerül.
AirBike sztenderdek:
A versenyző felszáll a nyeregbe, és elkezdi hajtani az AirBike-ot, amelyből bármikor kiállhat. Férfiaknak 2000m, nőknek 1500m teljesítése a cél. A gépről csak akkor szállhatnak le, ha a kijelzőn elérték a teljesítendő távot.
TERVEZETT IDŐREND
Regisztráció | 8:00-9:00 | |
Bemelegítés | 8:30-9:00 | |
Nyítóbeszéd | 9:00-9:10 | |
1. FELADAT | 9:15-9:51 Női futam | |
10:00-11:01 Férfi futam | ||
2. FELADAT | 11:10-11:38 Női futam | |
11:45-12:23 Férfi futam | ||
3. FELADAT | 12:40-13:14 Női futam | |
13:25-14:23 Férfi futam | ||
Döntősök kihírdetése | ||
Döntő | 14:45-15:00 Női döntő | |
15:10-15:25 Férfi döntő | ||
Eredmény hírdetés és közös fotó | 15:45- |
(Az esetleges változtatás jogát fenntartjuk)
A versenyen való részvétel regisztráció-köteles, amelynek első lépése egy email küldése az info@thorgym.hucímre. A levélben kérünk írd meg az alábbi adatokat: Termed, Edződ neve, testsúlyod.
A második lépésben, a regisztráció véglegesítéséhez a nevezési díj befizetése szükségeltetik, amelyet megtehettek bármely Thor Gym pultjánál a nyitvatartási időben, kizárólag készpénzben. A nevezési díj 9.000,- forint/fő.
Nézőknek a belépés ingyenes.
Fontos, hogy a verseny résztvevőinek száma limitált, összesen 56 fő
A helyeket a befizetések sorrendjében töltjük fel. A Thor Cup zárt háziverseny és csak a Thor Gym vendégei indulhatnak. Ide tartoznak azok, akik érvényes, aktív bérlettel rendelkeznek, illetve azon törzsvendégek, akik legalább 3 évig a Thor Gym vezetett edzésein vettek részt. Azaz a közösségünk, a „Thor család” tagjainak tekinthetőek. Továbbá fontos, hogy a Thor Gym-ben edzéseket tartó edzők nem indulhatnak.
Jelentkezési időszak:
2024.10.14.-től, 2024.11.25. 23:59-ig, (vagy a jelentkezési helyek betelte)
Nevezési díj:
9.000,- forint/fő, melyet minden Thor Gym pultjánál készpénzel tudtok fizetni.
Jelentkezők maximális száma:
56 fő
(A végleges, tehát befizetett regisztrációt, lemondás esetén nincs lehetőségünk visszafizetni, ellenben a nevezés bármikor átruházható.)
Ne feledjétek:
A versenyen való részvétel regisztráció-köteles, amelynek első lépése egy email küldése az info@thorgym.hucímre. A levélben kérünk írd meg az alábbi adatokat: Termed, Edződ neve, testsúlyod.
A második lépésben, a regisztráció véglegesítéséhez a nevezési díj befizetése szükségeltetik, amelyet megtehettek bármely Thor Gym pultjánál a nyitvatartási időben, kizárólag készpénzben. A nevezési díj 9.000,- forint/fő.
TÁMOGATÓK és nyeremények
Minden indulónak biztosít a FITRADE egy üveggel az év sportitalából, hogy a hidratálás rendben legyen!
A dobogósok pedig nagy értékű myprotein ajándékcsomagot kapnak, valamint a Hungaroraft jóvoltából raftingra jogosító kupont.
A két győztesnek pedig egy havi terembérletet ajánlunk fel!
Tehát a támogatók jóvoltából idén is majdnem egymillió forint értékű a verseny összdíjazása!